penktadienis, vasario 27, 2009

Savianalizės testas


Norėčiau pasidalinti viena savianalizės technika. Man ji pasirodė labai įdomi ir efektyvi. Tai - Watchword technika, kurios autorius yra mano dėstytojas Michael Daniels.

Testą galite atlikti ir online, o galite atsispaudinti ir pildyti popierinį variantą.

Keletas komentarų prieš pradedant pildyti:

  • Minutei užmerkite akis ir atsipalaiduokite nuo dienos minčių.

  • Žodžius galite įrašinėti lietuviškai, nebūtina angliškai :)

  • Iš principo žodžiai gali būti absoliučiai bet kokie, bet rekomenduočiau rašyti bendrinius daiktavardžius.

O dabar eikite užpildyti testą ir TIK TADA skaitykite toliau :)


* * * * * * * * * *


T E S T O    P I L D Y M A S

pildyti online / atsispausdinti


* * * * * * * * * *



Taigi, keletas komentarų baigus pildyti testą:
  • Rezultatų įvertinimas ir interpretacija - čia.

  • Bet asmeniškai man pats procesas buvo labai įdomus ir daug atveriantis, kuomet pradėdamas nuo bet kokių žodžių eini vis gilyn į save ir prieini prie pačių svarbiausių ir esminių dalykų.

  • Turėkite omenyje, kad testo rezultatai atspindi daugiau ne jūsų asmenybę, bet jūsų dabartinę situaciją. Tie vienuolika žodžių centre atspindi tai, kas iš tikrųjų jums svarbu šiuo metu.

  • Bet, kita vertus, pagal testo rezultatus galima nustatyti ir jūsų psichologinį tipą, remiantis Jungo tipologija.

  • Jei nesate tikri, kaip suinterpretuoti testo rezultatus, galite rašyti man, bandysiu padėti :)

Įdomių atradimų!

ketvirtadienis, vasario 26, 2009

Plečiant suvokimo ribas


Savaitgalį turėjau labai įdomios patirties. Kadangi kurse, kuriame studijuoju, dalis žmonių mokosi ir nuotoliniu būdu, kartą metuose rengiamas toks eksperimentinis/kūrybinis/patyriminis savaitgalis, kurio metu visi susirenka pasibūti kartu, o tuo pačiu išbandyti visokių technikų ir pasidalinti patirtimi. O patirčių buvo visokių - pradedant joga ir meditacija, baigiant vizualizacijos pratimais ir savianalizės technikomis. Visa tai vyko nuostabiuose istorija dvelkenčiuose rūmuose Pietų Velse, apsuptuose žaliuojančių kalvų ir slėnių.

Vienas iš didesnių atradimų man buvo garso galia. Tiek į meditaciją, tiek į aktyvios vaizduotės (vizualizacijos) pratimus įtraukus garsą (muziką, mantras, gamtos garsus ir pan.), skirtumas jaučiasi labai ryškus. O ypatingai stiprus pojūtis buvo viename skandavimo (angl. chanting) pratime, kai mūsų dvidešimties žmonių grupė vienu metu pradėjo skanduoti įvairius garsus ir visa erdvė tarsi paskendo garsų fone ištirpdydama bet kokias ribas tarp tonų, dažnių, asmenybių, kultūrų, pažiūrų, suvokimų... Nustojus skandavimui vibracija dar kurį laiką sklandė ore rezonuodama tarytum su kiekviena tavo kūno ląstele...

Ir visai nenuostabu, kad beveik visose kultūrose garsui skiriama ypatinga reikšmė, ar tai būtų mantros Rytų tradicijose, ar Biblija Vakarų kultūroje ("Pradžioje buvo Žodis"). Garse tikrai yra kažkas ypatingo. Rezonansas gali tiltus išgriauti. Tad gal ir mums tereikia tik suderinti natą?..

ketvirtadienis, vasario 12, 2009

Kodėl sapnuojame? (BBC dokumentika)


Pratęsiant sapnų temą - šviežas ir tikrai įdomus BBC dokumentinis filmas (anglų kalba).